Access denied for user: 'jokecity@%' to database 'jokecity' Śmieszne Filmiki, Dowcipy, Opisy GG , Zabawne Fotki - najlepszy humor i rozrywka w sieci - Joke City - Miasto Rozrywki Ksiądz z laptopem wchodzi na ambonę
Dodane przez Tomas dnia 14.02.2008
U św. Józefa w Krakowie ksiądz głosi homilie z laptopem. Wierni chwalą nowatorskie metody kapłana. Współcześni księża muszą się sporo natrudzić, by wychowane na kulturze obrazkowej społeczeństwo nie ziewało podczas mszy. Ks. Jacek Stryczek z Krakowa wpadł na pomysł, by...
Rozszerzona zawartość newsa
kazanie okrasić pokazem filmu, prezentacją na komputerze, zaproszeniem eksperta lub nawet... pokazem gimnastycznym.

Środa popielcowa, kościół św. Józefa na Rynku Podgórskim. Na środku świątyni stoi rower eliptyczny do ćwiczeń rąk i nóg. Ks. Jacek w ornacie wchodzi na przyrząd i zaczyna ćwiczyć. Zdumieni wierni patrzą na niego w milczeniu. Dopiero po paru minutach duchowny rozpoczyna kazanie. Tłumaczy, że Wielki Post nie jest okresem, w którym ludzie przychodzą do kościoła się żalić. Nie można wychodzić z założenia, że nic nie możemy, że jesteśmy słabi. W Wielkim Poście trzeba próbować, ćwiczyć - podkreśla ks. Stryczek.

Po mszy starsza pani kręci nosem. Nie odpowiada jej nowatorski sposób wprowadzenia w temat. Druga natomiast podchodzi do księdza, rozmawia, wchodzi na rowerek. Pytała, czy nie można by go zostawić na stałe - śmieje się duchowny.

Rowerek to tylko jedno z narzędzi ewangelizacji. Co niedzielę, podczas mszy akademickich, ks. Jacek włącza laptopa. Czasem wyświetla krótki film, częściej prezentację w Power Poincie.

Pomysł wykorzystania techniki klarował się podczas lekcji religii, które prowadził w szkole. Zdziwiło mnie, jak niemal dojrzałe nastolatki skupiały się na prostym filmiku o przypowieściach biblijnych - mówi. Pomyślał, że podobny sposób można zastosować w kościele.

Na akademickie msze ks. Stryczka przychodzą dzieci nawet z podstawówki. Nie nudziłem się ani chwili i wszyściutko zrozumiałem.

Źródło: Gazeta